A NASA által az „év legszebb meteoresőjeként” is nevezett Orionidák meteorraj csúcspontja minden évben október 21-22-re esik.
A jelenség tiszta égbolt mellett szabad szemmel is megfigyelhető. A legtöbb hullócsillagra éjfél és napkelte között lehet számítani.
Meteorhullás 2022 őszén
Az Orionidák szupersebességükről ismertek, körülbelül 238 000 kilométeres sebességgel lövellnek a Föld légkörébe. Az extrém sebességüknek köszönhetően a hullócsillagok gyakran hagynak maguk után csodaszép csillagporcsíkokat, sőt a legkitartóbb szemlélők akár még tűzgömböket is megfigyelhetnek, írja a Blikk a People magazin cikke alapján.
Bár az Orionidák csúcspontja október 21. és 23. közé esik, a jelenség szeptember végétől egészen november 22-éig látható az őszi égen. Az égi esemény minden évben akkor következik be, amikor a Föld áthalad a Halley-üstököst követő törmelékáradaton, derül ki a cikkből.
Bár a Halley-üstökösnek 76 évbe telik a Nap megkerülése, a Föld minden évben keresztülhalad az általa kibocsátott poron és jégen, ez az Orionidák.
A Hold szerencsére csak minimálisan fogja zavarni a látványt, mert a fogyó félhold fázisban lesz, írják.
Gyönyörű fotókon a Perseidák hullócsillagai: Magyarországon is készültek varázslatos képek
Az egyik legismertebb meteorraj lenyűgöző látványt nyújtott az eget kémlelők számára.
Borítókép: Getty Images Hungary
Source link